Jazykové korektury
Korektury od rodilých mluvčí

Jazykové korektury od rodilých mluvčí

Pokud máte již hotový text a nejste jisti zda tento text bude mít ten správný efekt, pak není nic jednoduššího, než si ho nechat zkontrolovat někým se zkušenostmi z dané země. Jazyky se dá lehko naučit, stačí jen vzít si slovník, naučit se slovíčka a pak zapracovat na gramatice. Dále si propracujete své dovednosti třeba čtením cizojazyčné literatutry nebo sledováním cizojazyčných filmů. Uchopit však veškeré významy všech slovíček a slovních spojení je velmi těžké pokud jste v dané zemi delší dobu nežili, případně tam nevyrůstali. 

Jazyky jsou živá věc a musíte být s daným jazykem v kontaktu stále, jinak bude vaše vyjadřování sice gramaticky správné, ale nemusí vždy znít moderně, tedy významově správně. Ani nemluvě o zkratkách typu FYI, které si díky internetu a textovým zprávám našli svou cestu i do každodenní mluvy v posledních 10-15 letech.

Jazyková korektura tedy obsahuje nejen opravu gramatických chyb a struktur vět, ale také významovou terminologii v místech, kde to je možné. Jelikož je jazyková korektura velmi komplexní problém, který nelze předem odhadnout, tak v našem ceníku najdete pouze cenu od. U některých textů lze pouze upravit trochu gramatiky, ale u jiných textů je třeba přepsat celé věty či odstavce. Vše záleží na kvalitě dodaného textu.